Pozostałe

od 01. 07. 2019r. w SKHS rusza "Wieczorynka"

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca br Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego UM w Poznaniu w budynku zlokalizowanym przy ul. Grunwaldzkiej 16/18 będzie świadczył usługi medyczne w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Jednocześnie – za stroną Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia – przypominamy zakres działań tzw. „wieczorynki”.


 

„Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

 


 

Dyżurujący lekarz udziela porad:

  • w warunkach ambulatoryjnych,
  • w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
  • telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

  • nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.”

02.05.2019

UPRZEJMIE INFORMUJĘ,
ŻE W DNIU 02 MAJA 2019 R KANCELARIA
BĘDZIE NIECZYNNA.

 

 

 

 


 

.

 

10 listopada 2017 roku – Szpital czynny, jak w niedziele i święta

 

Uwaga, w dniu 10 listopada 2017 r, tj. w piątek, Szpital Kliniczny im. H święcickiego pracuje jak w niedziele, i święta. W tym dniu nieczynne będą poradnie, pracownie, laboratoria.

Przyjęcia odbywają się wyłącznie w trybie ostrodyżurowym.

 

 

 


 

 

 

19 stycznia 2018 roku – Szpital czynny, jak w niedziele i święta

 

Uwaga, w dniu 19 stycznia 2018 r., Szpital Kliniczny im. H Święcickiego pracuje jak w niedziele, i święta. W tym dniu nieczynne będą poradnie, pracownie, laboratoria.

Przyjęcia odbywają się wyłącznie w trybie ostrodyżurowym.