Nasz szpital - oddziały Przybyszewskiego

Oddział kliniczny neurochirurgii i neurotraumatologii z pododdziałem leczenia chorób naczyniowych centralnego układu nerwowego

Ordynator Oddziału

 

3699 Jankowski

prof. dr hab. n. med.  Roman Jankowski

 

 

 

Sekretariat

Tel. 61 869 1422

Fax. 61 869 1430

 

Oddział Neurochirurgii i Neurotraumatologii z Pododdziałem Leczenia Chorób Naczyniowych Centralnego Układu Nerwowego specjalizuje się w chirurgicznym i mikrochirurgicznym leczeniu schorzeń mózgowia, w tym, guzów mózgu i czaszki, tętniaków i naczyniaków naczyń mózgowych, nerwów obwodowych, kręgosłupa czy rdzenia kręgowego. Zakres operacji w bieżącym roku poszerzono o implantację i napełnianie pompy  baklofenowej, stymulacje nerwu błędnego w padaczce lekoopornej oraz implantację stymulatorów rdzenia u pacjentów z przewlekłymi bólami kręgosłupa. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi medycznemu w Klinice stosowane są najnowocześniejsze techniki operacyjne. Podczas zabiegów mikrochirurgicznych guzów podstawy czaszki monitorowane są czynności nerwów czaszkowych, pozwalające zmniejszyć lub wyeliminować ryzyko powikłań. W operacjach na kręgosłupie wykorzystywany jest podgląd RTG, umożliwiający właściwe umieszczenie implantów w załamanym miejscu. Dzięki temu już w pierwszej dobie po operacji pacjent może się poruszać.

 

Kadra medyczna licząca ok. 50 osób wykonuje najwięcej operacji neurochirurgicznych obejmujących:

 

  • wady i rekonstrukcje naczyniowe,
  • neuroonkologię,
  • neurotraumatologię,
  • neuroortopedię,
  • walkę z bólem.

 

Zakres wykonywanych operacji i ich wyniki są porównywalne do osiągnięć najlepszych neurochirurgicznych ośrodków w Europie. Hospitalizujemy rocznie ponad 1300 pacjentów z całej Polski. Kadra medyczna nieustannie podnosząca swoje kwalifikacje, przedstawia wyniki swoich badań naukowych na licznych konferencjach, w czasopismach branżowych oraz fachowej literaturze medycznej, obowiązującej w Europie i USA.

 

Pracownie

Pracownia Elektrofizjologiczna - tel. 61 869 1429

Pracownia Psychologiczna - tel. 61 869 1423

 

Ważne telefony

Pododdział K-2

Dyżurka lekarska - tel..61 869 1543/1436

Dyżurka pielęgniarska - tel. 61 869 1555

 

Pododdział K-3

Dyżurka lekarska - tel. 61 869 1432

Dyżurka pielęgniarska - tel. 61 869 1431