Nasz szpital - oddziały Przybyszewskiego

Oddział kliniczny otolaryngologii i onkologii laryngologicznej

Kierownik Oddziału

  prof. dr hab. n.med. Małgorzata Wierzbicka

 

 

Sekretariat

Tel. 61 869 1387

Fax. 61 869 1690

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Oddział Kliniczny Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej posiada 72 łóżka i przyjmuje rocznie ponad 3700 pacjentów ze schorzeniami dotyczącymi chorób nowotworowych w obrębie głowy i szyi, stanów zapalnych i chorób uszu, nosa, zatok przynosowych, gardła i krtani.

 

W oddziale zatrudnionych jest ponad 100 pracowników medycznych, którzy zajmują się zarówno diagnostyką jak i leczeniem operacyjnym pacjentów. Wysoce specjalistyczny sprzęt znajdujący się w pracowniach oddziału oraz na bloku operacyjnym, pozwala na wykonywanie skomplikowanych a nawet unikalnych w skali kraju zabiegów.

 

W oddziale działa specjalny Zespół. Ds. Rekonstrukcji i Transplantacji Twarzy.

 

Chirurgiczne i kompleksowe leczenie nowotworów głowy i szyi z szerokim wachlarzem operacji częściowych, operacje niedosłuchu i głuchoty, chirurgia rekonstrukcyjna w obrębie głowy i szyi z użyciem wolnych płatów, chirurgia laserowa, operacje endoskopowe zatok przynosowych, różne operacje guzów gruczołów ślinowych, sialoendoskopie, chirurgia tchawicy, endoskopowe operacje guzów podstawy czaszki i wiele innych to zabiegi wykonywane w tym oddziale.

 

W skład Oddziału Klinicznego Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej wchodzą:

 

  • Blok operacyjny z trzema salami operacyjnymi  wyposażony jest w mikroskopy, endoskopy, tory wizyjne i neuronawigację. Umożliwiają one  przeprowadzenie wszystkich zabiegów otorynolaryngologicznych w znieczuleniu ogólnym; jedna sala operacyjna przystosowana jest do wykonywania drobnych zabiegów w znieczuleniu miejscowym.
  • Baza łóżkowa dla 72 chorych z oddziałem pooperacyjnym.
  • Ośrodek Rehabilitacji Laryngologicznej z pracowniami leczenia szumów usznych, rehabilitacji chorych z implantem ślimakowym i po operacjach onkologicznych.
  • Pracownia Przesiewowych Badań Słuchu, która koordynuje prowadzenie Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków w całej Polsce, dzięki któremu każde dziecko do 3 dnia życia ma przeprowadzone badanie słuchu i jeśli to konieczne wdrożone dalsze postępowanie. W programie tym uczestniczą 504 placówki medyczne z całego kraju (www.sluch.ump.edu.pl).
  • Duża Przychodnia Przykliniczna z szeregiem poradni specjalistycznych.

Pracownie

Pracownie USG - tel. 61 869 1472

Pracownie Bezdechu Sennego - tel. 61 869 1257

 

 

Ważne telefony

Oddział Kobiecy F II

Dyżurka lekarska - tel. 61 869 1376

Dyżurka pielęgniarska - tel. 61 869 1375

 

Oddział Pooperacyjny F III

Dyżurka pielęgniarska - tel. 61 869 1384

 

Oddział Męski F IV

Dyżurka lekarska - tel. 61 869 1378, 1389

Dyżurka pielęgniarska - tel. 61 869 1376, 1648